Účetní Praha: nabídka externího účetnictví v hlavním městě

Účetní Praha – jednoduchá fráze, pod kterou na internetu naleznete veliké množství odkazů na účetní firmy. Narazíte-li na skutečně profesionální účetní služby skýtá to mnohé nesporné výhody, ačkoli s externím účetnictvím neboli účetnictvím prováděným specialistou stojícím mimo organizační strukturu společnosti, jsou samozřejmě spojena i jistá rizika.

 

Účetní Praha: výhody i nevýhody

Účetní outsourcing neboli externí účetnictví může být pro podnikatele velmi přínosné. Náklady na zaměstnávání vlastní účetní mohou být velmi vysoké, nehledě na to, že pracovní poměr je mnohem méně pružný než smlouva uzavřená s externím účetním. Navíc kolikrát není jednoduché skutečně kvalitního účetního specialistu k stálému pracovnímu poměru najít.

Další výhodou externích účetních služeb je, že je obvykle nabízejí zkušení odborníci, kteří mají praxi a přehled o aktuální právní úpravě, která bývá často mnohokrát novelizována a tudíž není jednoduché se v ní vyznat. Kromě toho také v mnoha případech nabízejí i služby v oblasti daní a zaměstnanecké agendy, takže je možné „vyřešit“ tuto veškerou administrativu najednou. Účetnictví pak externí účetní mohou vést buď přímo ve vašich prostorách, anebo ze svých vlastních kanceláří. Výjimkou není ani možnost vedení účetnictví online.

Přínosem je i to, že osoby poskytující externí účetní služby obvykle disponují specializovanými programy sloužícími k efektivnímu a odbornému vedení účetnictví.

 

Jaká jsou rizika

Samozřejmě jsou zde i určitá rizika. Mnozí podnikatelé mají obavy pustit si do své firmy někoho cizího z důvodu úniku informací. Nekvalitní účetní také může napáchat mnoho škod. Proto je zapotřebí pečlivě vybírat komu své účetnictví svěříte. Pokud si však dáte dostatečný pozor, mohou externí účetní služby ušetřit váš čas i peníze.

ikona.jpg, 10 kBikona.jpg, 11 kBpara.jpg, 11 kBikona_yr.jpg, 10 kB
CZIN.eu   Levné letenky a   cestovní pojištění
NAVRCHOLU.cz     Copyright © 2002 - 2013 euroyachting.cz. Všechna práva vyhrazena.